Hulladékgazdálkodási Témahét 2023

A KEHOP-3.2.1-15-2016-00005 projekt keretében a Debreceni Agglomeráció Hulladékgazdálkodási Társulás hulladékkezelés és -gazdálkodás témában szervezett előadásokat iskolánkban a 4-7. osztályos tanulóinknak 2023. október 17-én és 19-én.

A projekt megvalósítása során a szemléletformálás egyik célja, hogy az iskolások is ismerjék meg:

• hogyan lehet a hulladékképződést csökkenteni;
  • hogyan lehet a csomagolóanyag-hulladékok hasznosításához szükséges begyűjtést és válogatást biztosítani, valamint a hasznosítást megelőző előkészítést növelni;
  • hogyan lehet csökkenteni a lerakandó szerves anyagot, a lerakandó hulladék mennyiségét, a lerakandó hulladékok veszélyességét;
  • hogyan valósuljon meg a háztartásokban a zöld hulladék, a szelektív hulladék és a vegyes hulladék gyűjtése.

Az interaktív előadások után kérdőívet töltöttek ki tanulóink.

WordPress Image Gallery Plugin