Iskolánkról

Alapítás, történet, tevékenység

A Földi János Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 2012-ben kezdte meg működését, a város két önkormányzati fenntartású általános iskolájának összeolvadásával.

Az intézmény olyan nyitott, általánosan képző iskola, amelyben a tudatosan szervezett  pedagógiai tevékenység során felkészülnek a tanulók az egész életen át tartó tanulásra. Ezáltal olyan tájékozott és tevékeny állampolgárok nevelődnek, akik kreatív, problémamegoldó gondolkodásmóddal rendelkeznek, eligazodnak a természet és a környezet, a társadalom, a jog és gazdaság terén, és felelős elkötelezettséget vállalnak egyéni vagy közös tetteikben, valamint magyarságtudatukat megőrizve válnak majd európai polgárokká.

Hajdúhadház Város Önkormányzatát, vezetőit az a cél irányította, hogy valamennyi, a városban élő gyermek számára az egyenlő bánásmód elve szerinti differenciált oktatási környezetben, azonos tanulási feltételek mellett elérhető legyen mind a művészeti, mind pedig a nyelvi oktatás. Mindezt kiegészítve a sporttevékenységekkel, amelyek által azok a diákoknak is sikerélményhez jutnak, akiknek ez a kiemelkedő részképesség adhat motivációt, jelentheti az előrehaladás lehetőségét.

Prolactin in bodybuilding – calorie chartsread more buy steroids australia paypal low calorie recipe. all about culturism and fitness.

Az alapfokú művészeti oktatásban kezdettől fogva kettős tevékenységet lát el: egyrészt a zenei oktatás és nevelés valamint a muzsikaértő és -szerető ifjúság nevelése, zenei pályára való felkészítése, másrészt természetesen zenei rendezvények, hangversenyek szervezése a küldetése.

 

Képzési szerkezet

Az oktatás 3 telephelyen folyik. Tanulóink döntő többsége, egyéni bánásmódot, egyéni és kiscsoportos fejlesztést, sok törődést, szeretetet, a pedagógiai módszerek változatos, sokrétű alkalmazását igényli – külön foglalkozunk a sajátos nevelési igényű gyerekekkel.

Intézményünk a lehetőségek iskolája is. Két tanítási nyelvű oktatást és alapfokú művészeti oktatást is végzünk, továbbá az ének-zene tagozatos oktatás 1994 óta folyik. A felzárkóztatás mellett a tehetséggondozás is kiemelt feladatunk. Az iskolában lehetőség nyílik a két tannyelvű osztályokban (angol, német nyelv) magas szinten elsajátítani egy idegen nyelvet, az ének – zene tagozatos osztályokban a kórusfoglalkozást, valamint a hangszeres tanulási lehetőséget tudjuk felajánlani tanulóinknak. A művészeti oktatás keretében három művészeti területen próbálhatják ki a tehetséges tanulóink magukat: zeneművészeti, táncművészeti, képző- és iparművészeti ágon. Az alapfokú művészetoktatás célja, hogy kibontakoztassa a művészi képességeket, fejlessze a művészi tehetségeket.

A sport területén is lehetőségük van kosárlabdával, futballal versenyszinten foglalkozni.

Kiemelkedő szerepet tölt be a felső tagozatosok kórusának, a Földi János Gyermekkarnak, és az alsósokból álló Kicsinyek Kórusának a tevékenysége. Mindkét kar eredményes múltra tekint vissza, és szép sikereket ér el a mai napig, rendszeresen arany minősítést kapnak a különböző megyei, országos megmérettetésen.

Intézményükben az oktatás mellett hangsúlyos szerepet kap a nevelés területe, és előtérbe került a kulcskompetenciák fejlesztésének egyensúlyba hozása a műveltségterületi tartalmakkal. A tanulók személyiségének és tudásának komplex fejlesztését helyezzük a középpontba, amelynek legeredményesebb eszközét az olyan nevelési-oktatási programok jelentik, amelyek az iskolai életet egészében kezelik, nem kizárólag a tanórákra koncentrálnak, hanem figyelembe veszik a tanórán kívül az iskolában eltöltött időt is.

 

A nevelőmunka sajátos programjai, küldetés, jövőkép

Pedagógiai programunk, önarckép, öndefiníció.

Feladatunk a folyamatosan megújuló társadalomban, egy gyökeresen átalakuló oktatási rendszerben és azzal lépést tartó iskolában a jövő értékeinek felismerése, nevelési lehetőségeinek kialakítása differenciált, befogadó környezetben, egyénre szabott módon.          Valljuk, a hagyományos és az új értékek harmóniája jelentheti a megújuló iskolát, melynek feladata a korábban jól bevált gyakorlatokat, módszereket tovább vinni, az elavultak helyére közös erővel új célokat és megfelelő megvalósítási formákat találni. Tesszük ezt valamennyien, akik ezt a pályát választottuk hivatásként, és mindannyian, akik életünket az iskola, a gyermekek nevelésének szolgálatába állítottuk. A gyermekek személyiségének nevelése, intellektuális, emocionális és szociális képességeik formálása a legszebb, egyben legnagyobb felelősségünk. Ők a jövő, melyet együtt formálunk a szülőkkel, a munkánkat segítő partner intézményekkel, a helyi társadalommal.

Bocskai fejedelem és a szabad hajdúk örökségének megtartásáért, szellemiségük átmentéséért felelősek vagyunk. Ennek a múltnak a jelenét szolgálni a legszebb hivatás. Ezt a múltat adjuk mi a jelen jövőjének.

”Sehol a világon nincs még egy olyan hely, mint az iskolád, ahol nemcsak a tudományokat ismered meg, hanem a barátság édes érzését is, itt hallod a szerelem első szavát, itt tanulsz élni, és megtanulod megérteni az életet.”

(Ruvin Fajermann)

 

Névadónk: Földi János

Névadónk: Bocskai István

Alapítványok